Ancak hesabınıza daim giriş yapan ve izleme eden biriyseniz, örneğin 2 gündüz önce bakmış olduğunuzda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çaldatmaındığını saptama etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çaldatmaındı demeden önce son bir kontrol de arkadaş, kardeş ya da hesabı izleme eden yakınlarımızdan kontrol sağlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere izleme etmiş olduğu kişileri gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler çoğu kez kullanıcı adınızı değaksiyontirmektedir, saldırganların sizin hesabınız midein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çaldatmaışın.
Instagram Hesabı Elbette Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çaldatmaındı ise bunun serlıca sebepleri şunlardır:

E-eğri adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz düzmece e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzmece maillerdir. Dikkatli bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde belde vadi linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çaldatmaınabilir.
Izlemçi arttırmak midein kullanılan web siteleri ya da taşınabilir uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar çoğu kez Instagram birliksı istediği midein şifrenizi aldatmaırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir eş şifrenizi çbaşlamak midein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çaldatmaınan bir müşterimize tecavüzkâr “DM” ile ulaşıp, izlemeçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun midein de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişâlâ farklı metotlarla kandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “izlemeçini arttıralım” üzere sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çaldatmaınan Instagram Hesabı Elbette Anlayışsız Karşıır?
Instagram hesabı çaldatmaınan ya da hacklenen kişiler midein ne efsus ki çok şu denli erkân bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok şu denli payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çaldatmaındı” diyerek gerçekte özge kişilerin hesabını çalmaya çaldatmaışan kişilerin olması.

1.Muamele: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama birliksı almaya çaldatmaışın. şayet şifre sıfırlama birliksı gelirse derhal şifreyi değaksiyontirin ve elden arkası sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneyim ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Muamele: Instagram hesabınız çaldatmaındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram durum şifreniz değaksiyontiğinde veya kullanıcı adınız değaksiyontiğinde elektronik posta hesabınıza değişiklik bildirimi aldatmaırsınız. Instagram hesabını çvadi saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati değaksiyontirirler. Instagram tarafından geldiğine güvenli olduğunuz maillerde “kullanıcı adı değaksiyontirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değaksiyontiren sen değilsen, hesabını güvene aldatma” ya da bazı “değaksiyonikliği geri aldatma” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız yalnız çoğu kez saldırganlar elektronik posta adresini değaksiyontirdiği midein sizde bu ekran çıkmaz ve kazık olarak “güvenlik kodu aldatma” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?